Penzion U Hrádku Lukov nabízí bydlení v centru Podyjí v blízkosti se nachází Vranovská přehrada a Vranov nad Dyjí.

Místo, kde Vás ranní slunce přivítá a večerní červánky se s Vámi loučí. Místo plné světla a energie mezi kamennými zdmi. Část starého domu, které si původní majitelé na začátku minulého století zvolili pro přípravu jídla, místo, kde i my nyní pro Vás s láskou jídlo připravujeme.          

Naše kuchyně je trochu jiná. U nás nenaleznete nejnovější technologie a trendové postupy, ale úctu k surovinám a moravské tradici, úctu k receptům našich babiček a práci našich dědů. 

Dlouhodobě vyzkoušené a s láskou převedené do moderní podoby paní domu.

Věříme, že zdravé jídlo může být zároveň i dobré.              
Vaříme s minimem mouky, nebo úplně bez ní, chuť dělá um kuchaře, osvědčené postupy a  přírodní suroviny. Bylinky si pěstujeme přímo pod okny u staleté studny a skrápíme je její blahodárnou vodou.  

S radostí je používáme nejen k vaření, ale i při výrobě osvěžujících domácích bio limonád a čajů. 

Obklopuje nás úrodný kraj, kde s vděčností přijímat výpěstky místních farmářů a chovatelů je téměř povinností. Poradíme si s bezlepkovou, bezlaktózovou dietou. Připravíme jídlo i vegetariánům a veganům.   

I v těch nejparnějších dnech je tráva pokrytá jemnou rosou, ptáci Vás zpěvem doprovází ke snídani, ráno je zde nejhezčí částí dne. Čeká na Vás výborná káva, domácí chléb, s láskou upečená buchta jako od maminky, domácí paštika, pomazánky, malé domácí burgry plněné samými dobrotami, vajíčka od slepic z okolí a med od včel pilně pracujících přímo kolem Vás. 

.... a víno. Víno nás baví snad ještě více než vaření:-). Vyzkoušeli jsme vína od mnoho známých  i méně známých moravských vinařů. Vybrali jsme to, co nám samotným chutná a jsme připraveni s Vámi najít  to „ nejlepší " víno i pro Vás. Máme též v nabídce rozmanitá bio vína a bio mošty vyráběné pouze přírodní cestou  s dlouholetou zkušeností.

 

VEČERNÍ MENU

 
.... a ať nezapomeneme na milovníky zlatavého moku, v nabídce máme nepasterované pivo Bernard a nově i skvělé pivo Tesák z malého soukromého Hasičského pivovaru Bítov vyrobené výhradně z českých surovin - pivo plné chuti, více chmelené s pěknou hořkostí na konci.     

To vše si můžete vychutnat uprostřed zahrady plné slunce a klidu a jen tak bez povinností si posedět se sklenicí vína pod nebem plném hvězd. 

Vše děláme tak, jak to máme sami rádi.

 

Snad ještě pár věcných informaci :

Abychom mohli připravit vše tak, abyste byli spokojeni, prosíme Vás o objednání snídaní a večeří již při rezervaci. Ano, může se stát, že ještě neznáte program Vašeho pobytu, nebo se nechcete časově vázat, máte bezlepkovou dietu nebo jiná dietní omezení, a nebo třeba jen nevíte jaké jídlo objednat Vašim dětem. Rádi s Vámi pak vše zkonzultujeme při Vašem příjezdu v recepci penzionu.

    
Restaurace penzionu je otevřena pouze pro ubytované hosty od 18.00 hodin.

Na večeři Vás budeme očekávat od 18.00 do 19.00 hodin. 

V neděli, v den klidu, je naše večerní restaurace uzavřena.

Neznamená to však, že si zde nemůžete dát skleničku vína nebo dobrou kávu.
       

© 2024 U Hrádku

Lukov 25, 669 02 Znojmo

 

Ochrana osobních údajů - GDPR

Design by GOLDEN ORANGE s.r.o.